מידע על Budaphest
מידע על בודפשט

בודפשט היא לכאורה עוד עיר אירופאית טיפוסית. אך רק לכאורה. למבקר שיגיע אליה מצפות חוויות מפתיעות קטנות כגדולות. הדבר הראשון אשר נגלה למבקר בה הוא יופייה של העיר כולה. יש המכנים אותה בחיבה "פריז של מזרח אירופה" ולא בכדי. העיר זרועה בגנים, שדרות, גשרים, ומבנים ארכיטקטוניים מרשימים המשתלבים זה בזה באופן הרמוני. נהר הדנובה המפורסם, חוצה את העיר לשני חלקים: בודה ופשט.

טיפים לטיול בבודפשט

דרך מומלצת להגיע משדה התעופה של בודפשט אל העיר, היא ע"י שאתל מיוחד שיוצא מידי כמה דקות מהטרמינל. יש לבצע רישום בדלפקים הייעודיים, לומר את שם המלון בו תתאכסנו וכדאי לקנות כרטיס דו כווני כדי לחזור אם השאתל לשדה בסיום החופשה.
המטבע המקומי בבודפשט הינו הפורינט. שער ההמרה הינו סביב 1 ₪ שווה בערך 64 פורינט. לא מקובל לגבות עמלה על פריטת כסף בבודפשט, אך לא מומלץ לבצע את ההמרה בנמל התעופה, וגם לא ברחוב מחשש לכייסות או כסף מזויף. השתדלו לבצע את ההמרה בבנקים או בקניונים. ניתן להמיר כסף לפורינט גם בארץ עוד לפני הנסיעה.

קניות ושווקים מומלצים

קניון מומלץ מאוד להעביר בו בקלות חצי יום ואף למעלה מכך, הינו "סיטי סנטר ווסט אנד". יש בו הכול – מאות חנויות, בתי קפה, מסעדות מזון מהיר, קולנוע וסופר מרקט. המחירים שבו ממוצעים.
השווקים בבודפשט מקורים ברובם בשל מזג האוויר. אחד המומלצים נקרא נוידצ'ורנוק, בעל 3 קומות, ובו תוכלו לטעום ולאסוף גבינות בשרים פירות ירקות ומאפים וכן מזכרות ביגוד ודוכני מזון מהיר. המחירים בו נחשבים זולים יחסית.

אטרקציות בבודפשט

מוזיאון גן הפסלים הפתוח הידוע גם בכינוי המומנטו פארק, ייתן לכם הזדמנות להתרשם מכ 40 פסלי ענק של דמויות מהתקופה הקומוניסטית שלאחר נפילתה, נעקרו ממקומם והועברו אחר כבוד לגן זה. כדאי להגיע בעזרת אוטובוס של לשכת התיירות, היוצא בכל יום ממלון מרידיאן בשעה 11:00. המחיר (סביב 70 ₪ ) אותו תשלמו, כולל נסיעה הלוך וחזור וכן כניסה אל הפארק.

צור קשר מהיר ליעד
Budaphest - מידע נוסף

תחזית ליומים הקרובים

16.02
Clear
17.02
Clear
-1°
18.02
Clear
-1°

שעה ביעד
10:13
מטבע ביעד
פורינט
זמן טיסה
3:25