בודפשט היא לכאורה עוד עיר אירופאית טיפוסית. אך רק לכאורה. למבקר שיגיע אליה מצפות חוויות מפתיעות קטנות כגדולות. הדבר הראשון אשר נגלה למבקר בה הוא יופייה של העיר כולה. יש המכנים אותה בחיבה "פריז של מזרח אירופה" ולא בכדי. העיר זרועה בגנים, שדרות, גשרים, ומבנים ארכיטקטוניים מרשימים המשתלבים זה בזה באופן הרמוני. נהר הדנובה המפורסם, חוצה את העיר לשני חלקים: בודה ופשט.

דרך מומלצת להגיע משדה התעופה של בודפשט אל העיר, היא ע"י שאתל מיוחד שיוצא מידי כמה דקות מהטרמינל. יש לבצע רישום בדלפקים הייעודיים, לומר את שם המלון בו תתאכסנו וכדאי לקנות כרטיס דו כווני כדי לחזור אם השאתל לשדה בסיום החופשה.
המטבע המקומי בבודפשט הינו הפורינט. שער ההמרה הינו סביב 1 ₪ שווה בערך 64 פורינט. לא מקובל לגבות עמלה על פריטת כסף בבודפשט, אך לא מומלץ לבצע את ההמרה בנמל התעופה, וגם לא ברחוב מחשש לכייסות או כסף מזויף. השתדלו לבצע את ההמרה בבנקים או בקניונים. ניתן להמיר כסף לפורינט גם בארץ עוד לפני הנסיעה.

מוזיאון גן הפסלים הפתוח הידוע גם בכינוי המומנטו פארק, ייתן לכם הזדמנות להתרשם מכ 40 פסלי ענק של דמויות מהתקופה הקומוניסטית שלאחר נפילתה, נעקרו ממקומם והועברו אחר כבוד לגן זה. כדאי להגיע בעזרת אוטובוס של לשכת התיירות, היוצא בכל יום ממלון מרידיאן בשעה 11:00. המחיר (סביב 70 ₪ ) אותו תשלמו, כולל נסיעה הלוך וחזור וכן כניסה אל הפארק.

אחד מהמלונות הרבים בעיר ובין המבוקשים שבהם הוא מרקיור סיטי סנטר. מיקומו מושלם ומאפשר גישה קלה לכל מוקדי הבילוי והעניין בעיר. הוא בעל 4 כוכבים, ומציע אינטרנט אלחוטי זמין בכל החדרים, וכן ארוחת בוקר טובה למדי ושירות אדיב. המחיר ללילה נע סביב 400 ₪.
קניון מומלץ מאוד להעביר בו בקלות חצי יום ואף למעלה מכך, הינו "סיטי סנטר ווסט אנד". יש בו הכול – מאות חנויות, בתי קפה, מסעדות מזון מהיר, קולנוע וסופר מרקט. המחירים שבו ממוצעים.
השווקים בבודפשט מקורים ברובם בשל מזג האוויר. אחד המומלצים נקרא נוידצ'ורנוק, בעל 3 קומות, ובו תוכלו לטעום ולאסוף גבינות בשרים פירות ירקות ומאפים וכן מזכרות ביגוד ודוכני מזון מהיר. המחירים בו נחשבים זולים יחסית.