מוסקבה הינה עיר עצומה בגודלה, התשיעית בגודלה בעולם כולו. גילה כ 850 שנים, והיא נחשבת לליבה של רוסיה ושל ברית המועצות בזמנו אז והיום. מוסקבה מהווה מרכז פוליטי ותרבותי מהחשובים ביותר בעולם. החודשים המומלצים ביותר לביקור במוסקבה לפחות מבחינת מזג האוויר, הם חודשי הקיץ כמובן – יוני עד ספטמבר. גם אז לא צפוי להיות חם יתר על המידה, וגשם אינו תופעה נדירה במוסקבה גם ביולי ובאוגוסט, כך שבהחלט מומלץ לארוז מטריה או פשוט להצטייד במוסקבה באחת כזו.

החורף במוסקבה הוא כבר סיפור אחר לגמרי. אז צונחת הטמפרטורה בחדות הרבה מחת לאפס, ולמי שלא מורגל לקור כזה, עלולה להיווצר בעיה בהמשך הטיול. יש לקחת זאת בחשבון ולהצטייד במעילים בגדים חמים ואף כובעי צמר ומחממי אוזניים הם בגדר פריט חובה.
ביקור בקרמלין, מקום משכנה של ממשלת רוסיה, נחשב לאטרקציה הדומיננטית מכולן במוסקבה. מרבית המבנים הפזורים במתחם משמשים כמוזיאונים ופתוחים לציבור הרחב. בנוסף למוזיאונים שבו, פזורות ברחבי המתלם גם כנסיות מפוארות ומקושטות ויש בהן אוצרות מרהיבים השייכים לבית המלוכה הרוסי ושנאספו במהלך השנים.

יש האומרים שעל מנת  למצות את מתחם הקרמלין בלבד, לא ניתן להסתפק במספר שעות בודדות ויש להקדיש לאתר זה יומיים לפחות, להצטרף אל הסיורים המאורגנים ולשמוע את הסיפורים המצמררים של כל קתדרלה וכנסייה.

הכיכר האדומה היא בהחלט אתר חובה לתיירים, ידועה בעיקר בזכות המצעדים הצבאיים שהיו נערכים בה, וכיום היא משמשת בעיקר מקום לעריכת קונצרטי ענק (בעיקר של מוזיקת רוק).
יש להתכונן לכך שבאזור הכיכר האדומה קשה מאוד יהיה להתחמק מהרוכלים שינסו למכור לכם כל מיני דברים שלא בהכרח תזדקקו להם, החל בבובות בבושקה מסורתיות בגדלים וצבעים שונים, דרך כובעי פרווה רוסיים כמו אלה שניתן לראות בסרטי הקולנוע וכלה בפריטים שונים אחרים. שם גם תוכלו לראות את פניו החנוטות של לנין המהפכן הרוסי הנודע, שגופתו שמורה במאוזוליאום של לנין בכיכר.

מעבר לאתרים חשובים אלה, מצויים במוסקבה מספר כנסיות קתדרלות ומנזרים גדולים נוספים, וכן אינסוף מוזיאונים ובתי תיאטרון לחובבי ההיסטוריה והתרבות שבניכם. עם זאת יש לציין שערב של תיאטרון רוסי לאלה מכם שאינם שולטים בשפה, עלולה להיות חוויה מתמשכת ומתישה.