נופש ברומא - רומא נחשבת ללא ספק לאחד המקומות היותר רומנטיים בהם ניתן לנפוש. גם היא כמו ערים גדולות וידועות באירופה, נחשבת כיעד תיירותי מהמובילים, והסיבות לכך הן רבות: מעבר להיותה מקסימה ורומנטית, רומא מרובה באתרי דת נוצריים קתוליים ולכן מהווה מקור עליה לרגל. ברומא ניתן למצוא אתרים ארכיאולוגים מרהיבים, אתרי דת ומורשת, אמנות מכל הזמנים וכמובן קניות, אוכל משובח, אופנה עדכנית, ועוד. 
מזג האוויר ברומא סביר ונוח, אם כי העונות המומלצות במיוחד הן עונות המעבר – הסתיו והאביב. הקיץ נחשב חם ועמוס תיירים מכל העולם לעייפה. יש לזכור שברומא יורדים גשמים בכל ימות השנה ובמיוחד בסתיו. כדאי להיערך בהתאם.
האתר המפורסם ביותר ברומא הוא ללא ספק הקולוסאום המפואר והוותיק מימי האימפריה הרומית, ונחשב גם לאמפיתיאטרון הגדול ביותר בעולם. כאן תוכלו להעביר בקלות יום שלם בסיור, לימוד אודות ההיסטוריה המקומית ושיטוט אחר מזכרות, צילומים ומנוחה קלה באחד מבתי הקפה באזור.
הוותיקן – נחשבת למדינה העצמאית הריבונית והקטנה ביותר בעולם לפחות על פי שיטחה. זהו מקום מושבו של הכס הקדוש ושל האפיפיור, והיא מהווה מקור עליה לרגל לכל הנוצרים הקתוליים ברחבי העולם בשל ריבוי האתרים הקדושים לנצרות שבה. מומלץ מאוד להזמין מראש סיורים בוותיקן שכן התורים במקום ארוכים ביותר. 

המזרקה המפורסמת ביותר ברומא, אמנם מעט קיטשית אך בהחלט נחשבת כאתר חובה הינה מזרקת טרווי. על פי המוסרת המקומית כל מי שמגיע אל המזרקה ומשליך אליה מטבע, יזכה לבקר שוב ברומא בעתיד. יש לבצע זאת בעזרת יד ימין כשהגב מופנה לעבר המזרקה ולקוות שאכן משאלה זו תתגשם.
הפורום נחשב בימי האימפריה הרומית לאזור מרכזי וחשוב. כיום ניתן למצוא באזור זה מבנים מעניינים רבים  ובין היתר גם את קברו של יוליוס קיסר. 

גבעת הקפיטול זוהי עליה תלולה עם לא מעט מדרגות, מומלצת יותר לבעלי הכושר והסיבולת שבסיום כל המדרגות ימצאו כיכר שעוצבה בשעתו על ידי הפסל מיכאלאנג'לו. היכר מוקפת ארמונות שבהם ישנם מוזיאונים עם אוספים של ציורים ופסלים מרהיבים.
חובבי שוק הפשפשים, ישמחו וודאי למצוא ברומא לא מעט שווקים שכאלה, בהם נמכרים בגדים ישנים, חדשים, ספרים ישנים וחדשים וכמובן מיני ענתיקות.